Budapesti rendelő: +36-20-361-9530, info.tamasidr@gmail.com Kiskunfélegyházi rendelő:+36 70 626 8389, kiskunfelegyhazirendelo@gmail.com

Éjszaka sűrűn van vizelési ingerem

Nyomtatás Szerző : dátum : 2023-09-05 kommentek : (0)

Kedves Doktor úr! 

58 éves vagyok, nincs túlsúlyom, fizikai munkát végzek. Éjszakai sűrű vizelésem van egy év óta. Prosztatamegnagyobbodást vélelmeznek az orvosok. Éjjel óránként vagy másfél óránként mennem kell pisilni. Néha sikerül visszaaludnom, de sokszor ébren hánykolódom az ágyban. Nem alszom ki magamat, egész nap fáradt és szétszórt vagyok. PSA-m 1,3. Három éve volt egy komolyabb bélgyulladásom. Magas vérnyomásom is van. Feleségem jár önhöz, így az általa követett étrendre és életmódra tértem én is, és a 100 mg-os vérnyomáscsökkentőt először feleztem, majd később a 25 mg is elég volt, de azt is sokszor elfelejtettem bevenni. Ezzel így hónapok óta rendben volt a vérnyomásom. Két hónapja megkaptam a Szputnyik védőoltást, amely óta viszont újra vissza kellett emelni a vérnyomás csökkentőt, váltakozik, kiugrik és a közérzetem is romlott. Kérem, hogy adjon tanácsot, miként élhetek komfortos életet!? 

Kedves Uram!

Ahogyan szervezetünk öregszik, egyre több hegszövet, krónikus gyulladás, funkciócsökkenés alakul ki, amely persze kiindulópontja újabb panaszoknak és betegségeknek. A prosztata is ilyen hegszövetet halmozó szervünk, ahol gyakoriak a rendellenességek és szinte minden idősödő férfit érint. A prosztatában kialakuló gyulladás ráadásul nehezen gyógyul, mivel nincs kitéve a mindennapi, nagyizmok általi mozgás mechanikai, illetve keringést fokozó hatásának. Az szerencsés dolog, hogy az ön PSA-ja normális, így nem kell drasztikus urológiai megoldásokban gondolkodni, nem látszik a daganat veszélye. Ugyanakkor az éjjeli gyakori vizelése nagyon aggályos.

Alvásunk zavartalansága nagyon fontos, mert ha nincs meg, akkor újabb és újabb betegségek alakulnak ki azáltal, hogy a szervezet fárad.

Ezért arra kell törekedni, hogy legalább a 3-4 órát egyben tudja átaludni, egyszer vagy kétszer az adott éjszaka során, ez az idő szükséges a mélyalvási ciklushoz. Ezért a prosztata állapotát olyan szintre kell hozni és olyan szinten kell tartani, természetes vagy konzervatív orvosi módszerekkel, hogy ez lehetséges legyen. Mit lehet tenni?

Vannak természetes, növényi anyagok, melyek főként béta-szitoszterin-tartalmuknál fogva csökkentik a prosztata gyulladásait, ödémáit, méretét, olyanok, mint a Sabal pálma (Serenoa repens), a csalángyökér (Urtica dioica), a stájer olajtök magja (Cucurbita pepo).

Ezekből több készítmény van forgalomban Magyarországon. Ha ez nem elegendő hatás, akkor szükség van a klasszikus orvosi beavatkozásra, mégpedig a prosztatamasszázsra. Ilyenkor az orvos ujjával nem csak érzi a prosztata állapotát, hanem néhány perces masszázzsal képes kiüríteni, kisebbé tenni. Évtizedes tapasztalataim alapján állíthatom, hogy ez az egyik legjobb módszer. Kár, hogy manapság már kevés orvos veszi a fáradságot egy ilyen kúrát felírni és elvégezni.

A természetes gyógymódok kincsestárában ugyancsak orvosi eszköz a neurálterápia és az akupunktúra, melyek csökkentik az ödémát, a pangást. Vannak ájurvédikus szerek is, mint a boróka (Juniperus communis), varuna (Crataeva murvala), királydinnye vagy gokshura (Tribulus terrestris).

Ha ezek nem hoznának kielégítő eredményt, akkor jöhetnek a konzervatív urológiai gyógyszerek és a sebészi eljárások. Törekedni kell, hogy ezekkel inkább csak időt nyerjünk, és a végleges megoldást az általános gyulladáscsökkentés, az életmódváltás nyomán kialakult jobb helyzet hozza meg.

Az orosz oltás nyomán létrejött vérnyomás-ingadozása vélhetően idővel javulni fog, ahogyan a szervezet kiheveri az oltás jelentette sokkot.

Ami a Covid-oltásokat illeti, ezeknek nagyon sok mellékhatását látjuk, és általában minden gyulladásos szervezetre hátrányosan hatnak.

A védőoltást az emberek többnyire indokolatlan félelem, vagy agresszív, megtévesztő propaganda alapján veszik fel. Álláspontom ismert ez ügyben, ezek kísérleti szerek, a védő hatás teoretikus, mert nem a beteg emberek számának csökkenését igazolták, hanem csupán teóriák, tudományoskodó szólamok szerinti elméleti jó hatást, ugyanakkor nem mérték az oltások nyomán bekövetkező nem kívánatos valódi (advers) reakciókat, vagyis a megbetegedett és elhalálozott eseteket. Az oltások szükségét a politika nyilvánítja ki, egy soha el nem érhető „nyájimmunitásra” hivatkozva. Érdemes mindenkinek tájékozódnia az alternatív oltási ismeretek terén, hogy tisztább képet kapjon és felelősen tudjon dönteni saját és gyereke egészsége érdekeiről.

Megjelent a Természetgyógyász Magazin 2021 júliusi számában

Cikk nyomtatása

Címkék:

Dr. Tamasi József

szerző

az összes cikk megtekintése

Vélemény, hozzászólás?